Kouzla s tapetou

Tapeta je speciální typ dekorace interiéru, která mu může velmi prospět, když se s ní umí zacházet. Naopak ale jejím nevhodným použitím můžete „zabít“ celý prostor. Je dobré si promyslet záměr, čeho chcete použitím tapety dosáhnout, a podle toho vybrat tu nejvhodnější tapetu. Menší místnosti s menším množstvím světla chceme většinou alespoň opticky zvětšit a projasnit. K tomu se nejlépe hodí tapety světlých barev, ideálně bílé. Mohou to být tapety bez vzoru, chcete-li vzorované, mělo by jít o jemný, spíš nenápadný vzor.

Do většího obýváku

Výrazné motivy a barvy klidně i tmavší můžete použít ve větších prosluněných pokojích, které chcete oživit a dodat jim novou atmosféru. Sem můžete volit abstraktní vzory, romantické zámecké tapety, hodit se budou také skandinávské tapety s geometrickými vzory. Obývací pokoje, pracovny i další místnosti potom můžete doplnit o fototapety. Jde o tapety se vzorem z fotografie, takový spíš velkoplošný obraz. Fototapet existuje nepřeberné množství, vybere si úplně každý. Ať už máte v hledáčku tapety s přírodními motivy, krajinou, městem, automobilem či oblíbenými zvířaty, vězte, že fototapeta oživí každou místnost.

Často se používají také v dětských pokojích, kde vytváří zcela originální atmosféru. Menší děti si jistě vyberou své kreslené oblíbence, jako jsou Auta, hrdinové z filmu Příběh hraček, nebo komiksovou klasiku s akčními hrdiny typu Superman či Hulk. Pro holčičky to zase budou pohádkové princezny, zvířata apod. S 3D efektem si navíc budou připadat, že se svými hrdiny jsou přímo na jejich zámku, závodní dráze či kosmické lodi. Vyberte si i vy tapetu podle vašeho gusta a přizpůsobte si domov tak, aby se vám v něm pohodlně bydlelo. Navštivte internetový obchod Tapeta-dekorace.cz, nebo přijďte načerpat inspiraci do kamenné prodejny ve Frýdku-Místku.

Diskuze

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient