Jazyky mě baví, ale jaký si mám vybrat, aby měl dobré využití?


Jazyková vybavenost je dnes samozřejmostí. Studium cizích jazyků je standardem na každé základní škole a alespoň základní znalost některé z běžně používaných řečí je vyžadována u většiny pracovních pozic. Pokud patříte mezi ty šťastlivce, kterým cizí jazyky „skáčou do hlavy samy“ a hledáte možnost dalšího jazykového vzdělávání, pak pro vás máme tip, jaké jazyky zvolit – jazyky, které nejen užijete, ale zároveň vám zajistí zdárnou budoucnost.

Arabština boří mýty

Pokud jako první tip zmíníme arabština kurz, pak možná nevěřícně zavrtíte hlavou. Učit se arabsky? Jazyk, který v Evropě nikde neuplatním? A ještě se míchat do arabské kultury? To jsou možná otázky, které vám při zmínce o kurzu arabštiny proletí hlavou. Začnete-li se ale zajímat o arabštinu trochu hlouběji, zjistíte, že se arabsky domluvíte ve 26 státech, kam patří například Egypt, Spojené arabské emiráty, Saúdská Arábie, Alžírsko či Jordánsko, a že se jedná o rodnou řeč více než 300 milionů lidí. Navíc na evropský trh přichází stále více společností právě z východních oblastí, takže znalost arabštiny bude velkou výhodou, která vám otevře dveře ke spoustě zajímavých pracovních pozic. A začnete-li navíc studovat také arabskou historii a kulturu, zjistíte, že její prezentace ve zdejším prostředí je opletena řadou mýtů a pravda je mnohdy zcela jiná. Až proniknete do tajů, které vám arabština kurz předloží, ještě rádi využijete arabštinu i při svých cestovatelských aktivitách.

Perština pro nové příležitosti

Dalším zajímavým a z našeho pohledu exotickým jazykem, který se těší stále větší oblibě, je perština. Jedná se o indoevropský jazyk, který je jedinou úřední řečí Íránu – země, která je velmi bohatá a do budoucna se z ní očekává příliv velkého množství obchodních příležitostí. Chcete-li tedy směřovat své studijní úsilí směrem, který bude mít smysl, pak by perština kurz měl být jednou z možností, na kterou se zaměřit. Vybrat vhodný perština kurz v našich podmínkách již dnes není nadlidský úkol – díky rostoucímu zájmu o tento jazyk jej do své nabídky zařazuje čím dál více jazykových škol.

Perština i arabština jsou tedy jazyky budoucnosti, které vám otevřou nové možnosti, a to nejen pro cestovatelské aktivity, ale zejména pro vaše budoucí profesní uplatnění. Proto najděte odvahu a pusťte se do studia. Kvalitní arabština či perština kurz vás přesvědčí o tom, že naučit se tyto jazyky není zase až tak obtížné.

Diskuze

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient