Jak být úspěšný v boji s covid-19? Pět kroků k opravdové tečce z koronavirem!

Popasujte se s další vlnou koronavirové pandemie. Jak být úspěšný v boji s nákazou koronavirem? Tady jsou pravidla, se kterými pandemii bez problémů zdoláte.

1. Zaočkujte se!

Pokud ještě nemáte očkování, rozhodně se zaočkujte první i druhou dávkou. Očkování je bezpečné a bolest v místě vpichu by vás odrazovat rozhodně neměla. Jiné vedlejší komplikace jsou skutečně jen minimální a výhody očkování převyšují nad nevýhodami. Říkáte si, že vše nasvědčuje tomu, že se v této vlně nakazili i ti očkovaní? Očkování sice nechrání stoprocentně, ale i tak je nejlepší ochranou jak před nákazou, tak před těžkým průběhem onemocnění či úmrtím.

2. Hygiena, hygiena, a zase hygiena

Pořád platí – myjte si ruce a desinfikujte. Nepolevujte ve zvýšené hygieně. Nezapomeňte, že dobře umyté ruce nejsou jen namočené na dvě vteřiny do vody. Neplatí už ani, že stačí ruce mydlit 15 vteřin. Mydlit ruce bychom měli až dvě minuty. Když si ruce nemůžeme umýt, je vhodné používat dezinfekční gely.

3. Používejte poctivě respirátor

Respirátory jsou na mnoha místech povinné, ale nebraňte se ani jejich používání tam, kde povinné nejsou, třeba na ulici. Kvalitní respirátory FFP2 od GOOD MASK, jsou české respirátory, který umožňují bezproblémové dýchaní, perfektně sedí na obličeji. Navíc je snadno doladíte se svým šatníkem, protože se nabízí v mnoha barvách. Samozřejmě včetně bílé, černé a tělové klasiky. Koupíte je i v nano verzi. Kde je koupit? Nabízí je Dialekarna.cz.

4. Testujte se!

Nemusíte běhat na testy. Pořiďte si domů antigenní testy z Dialekarna.cz a testujte se preventivně, třeba jednou týdně, nebo kdykoliv se u vás objeví příznaky respiračního onemocnění. Je dobré vědět, jestli máme rýmu, chřipku, virózu nebo covid-19.

5. Udržujte v kondici svůj imunitní systém

Pomáhá otužování, dostatek zeleniny a ovoce ve stravě, též zdravý pohyb. Nemusíte se týrat běháním. Ujdete denně 8000 kroků a uděláte to nejlepší pro své zdraví. Nezapomeňte též doplňovat důležité vitamíny a minerály. Jako prevence, i vůči covid-19, se doporučuje vitamin C, vitamín D3 a zinek.

Diskuze

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient