Jak být úspěšný při online školení

Každé školení má za cíl přinášet nové informace, které by si měl pracovník zapamatovat. Někdy to však může být poměrně komplikované. V článku najdete několik rad a praktických informací, které vám pomohou být úspěšný pří firemním vzdělávání a nejrůznějších kurzech.

Využívejte interaktivní kurzy

Kvalitně připravené online kurzy, které jsou interaktivní a nejsou jenom obyčejným procházením prezentace s textem, mají mnohem větší úspěšnost. Z takového školení si člověk mnohem více zapamatuje, a navíc mnohdy jde o velmi dobře strávený čas. Nabídka moderních online kurzů je krásným příkladem, jak to může vypadat. Jestliže máte na výběr, vždy si vyberte interaktivní a zábavnou formu kurzu, protože způsob podání informací je stejně důležitý jako samotné informace.

Dělejte si poznámky

Při každém školení si dělejte poznámky. Nejlepší variantou jsou ty ručně psané. Možná to bude znít staromódně, ale na psaných poznámkách je mnoho zajímavého. Do paměti si totiž ukládáte nejenom to, co přímo slyšíte, ale také to, co píšete. Někteří lidé si následně informace vybavují podle toho, kam je do sešitu či na papír zapsali. Psané poznámky tak rozhodně mají své velké kouzlo. Navíc je při případném studiu oceníte jako cenný materiál. Tak si na to vzpomeňte při dalším online kurzu i klasickém školení.

Připravte pro své zaměstnance zajímavé kurzy

Není nic horšího než nudný a špatně připravený kurz. Chcete-li pro své zaměstnance udělat maximum, připravte jim správně zpracovaný a zajímavě pojatý kurz, kde bude získávání nových informací jednoduché a snadné. Firemní vzdělávání totiž patří mezi oblasti, kde mnoho zaměstnanců pociťuje nedostatky a vadí jim nudné přednášky. Jakmile na to však půjdete více kreativně a připravíte pro ně originální kurzy, za chvíli začnete pozorovat zvýšený zájem i lepší zapamatování jednotlivých informací. A to je přesně to, co se od takového kurzu vlastně očekává. Velký výběr různých kurzů nabízí například platforma Ims zaměřená na intuitivní vzdělávání.

Důležité informace si uložte

Jakmile vás při školení na počítači něco zaujme, klidně si udělejte snímek obrazovky a uložte si to na později. Když budete mít k dispozici následně i celou prezentaci, rozhodně to jsou body navíc. Velmi také záleží, na jaké téma je školení vedené. Pokud jde o rozšíření přímo vaší odbornosti, mělo by být ve vaší snaze věnovat dané problematice co možná nejvíce úsilí. Na druhou stranu i takové školení BOZP a podobné obecné informace si zaslouží dostatečnou pozornost, protože jde o základy, které jsou důležité víceméně pro každou firmu. Základy bezpečnosti speciálně platí hlavně u rizikových povolání a všude tam, kde potenciálně hrozí zranění či jiný problém.

Jděte na to moderně

Zbavte se přebytečného papírování spojeného s organizaci školení. Zmiňované LMS platformy, jak INSTRUCTOR, tak i EDUNIO například umožňují elektronické podepisování záznamů o školení. To je bezvadná a užitečná funkce, jež nejenom ulehčí životnímu prostředí, ale zejména za vás vyřeší distribuci klasických tištěných papírových záznamů s podpisy uvnitř organizace.

Jak to funguje? Představte si, že od účastníků potřebujete podpis, např. na prezenční listinu nebo potvrzení o seznámení s konkrétními postupy. Uživatel může vše podepsat vlastnoručně prstem na dostupném dotykovém zařízení, jako je třeba mobil, tablet nebo moderní monitor. Může se podepsat i počítačovou myší, stylusem, Apple penem atd.

Diskuze

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient