Luxusní hodinky jako atribut úspěchu

Přívlastky úspěchu se odráží v různé symbolice. Jednou z nich jsou i hodinky. Možná už je nepotřebujeme k tomu, abychom věděli, kolik je hodin, avšak přesto se hodinky nosí. Ty luxusní bývají symbolem úspěchu a prestiže. Luxusní hodinky rozhodně nemají své zlaté časy za sebou, právě naopak.

Podle čeho poznáme luxusní hodinky?

Mnozí si řeknou, že odpověď je snadná – podle ceny. Ta je však pouze odrazem skutečného nadstandardu, který dnes luxusní hodinky nabízí. V první řadě jde o značku. Některé značky se staly doslova synonymem pro luxus. Může jít přímo o hodinářské značky, ale často též o některé TOP fashion značky. Longines, Tissot, Maurice Lacroix, Zenit, Tag Heuer, Rado a další – jde jen o některé, po kterých lze směle sáhnout, pokud hledáme skutečný hodinářský luxus.

Na materiálu i kvalitě strojku záleží

Luxusní hodinky však rozhodně nejsou jen o prestiži značky. V útrobách kvalitních hodinek „tluče srdce“ v podobě propracovaného hodinového strojku. Obvykle jde o mechanický strojek s automatickým nátahem, následují Quartz strojky, mechanické strojky s ručním nátahem nebo hybridní strojky. 

Co se týče materiálu, všímat si je třeba materiálu pouzdra, lunety i materiálu řemínku. Obvykle se jedná o ušlechtilé až drahé materiály, včetně zlata a titanu. Na řemíncích dominuje kůže, ušlechtilé kovy nebo kaučuk.

Luxusní hodinky si vybíráme podle stylu i funkcí

Pánské hodinky v luxusním provedení bývají obvykle více prošpikovány různými funkcemi než ty dámské. Právě mezi nimi najdeme častěji i jachtařské, letecké, vojenské či potápěčské hodinky. Dámské hodinkybývají spíše elegantní, řada chytrých funkcí jim však nechybí. Sportovní hodinky jsou dnes rozhodně oblíbené u obou pohlaví a dostatečná vodotěsnost je považována téměř za standard.

Hodinky BENY

Zatím co levné hodinky nahradily chytré telefony, ty luxusní lze považovat za funkční šperk a zájem o ně nijak neklesá. Právě naopak. Takové hodinky kupujeme jako šperk, funkčního pomocníka, ale rovněž jako službu s kompletní péčí o naše hodinky. Tikot luxusních hodinek uslyšíte v prodejnách BENY. Firma má dnes tři pražské prodejny, ale rovněž e-shop, kde bezpečně koupíte i skutečně výsostné kousky mezi hodinkami.

Diskuze

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient