Jak být úspěšný i při současné inflaci?

V současné době existuje celá řada investičních možností a příležitostí, přičemž v posledních několika měsících se mluví především o investování do zlata. Obrovským strašákem je navíc neovladatelná inflace, která způsobuje znehodnocení peněz a úspor českých domácností. Spousta lidí proto vkládá své peníze do nemovitostí, ovšem v takovém případě je nezbytné mít miliony korun k dispozici. Pro ty, pro něž jsou nemovitosti nedostupné, je připraveno investiční zlato.

I v dnešní společnosti má investiční zlato stále význam. Pro globální ekonomiku je totiž důležité. Centrální banky a Mezinárodní měnový fond momentálně drží téměř pětinu světové zásoby investičního zlata.

Zlato zachovává bohatství

V moderní ekonomice má zlato velký význam, protože si zachovává hodnotu po tisíce generací, což o papírových měnách říct rozhodně nejde. Investiční zlato chrání bohatství, což je ještě důležitější v ekonomickém prostředí, kde investoři čelí rostoucí inflaci. Historicky zlato sloužilo k zajištění proti inflaci, protože s rostoucí inflací cena zlata obvykle roste.

Když si investoři uvědomí, že jejich peníze ztrácejí na hodnotě, začnou umisťovat své investice do aktiva, které si udržuje svou hodnotu.

Zlato jako bezpečné útočiště

Dále není v současnosti výjimkou politická a ekonomická nejistota způsobená napětím na Středním východě, v Africe, případně kdekoliv jinde. Investoři vnímají zlato jako bezpečné útočiště v dobách politické a ekonomické nejistoty. Proč je tomu tak? V historii došlo k mnoha pádům říší, politickým převratům a pádům měn. V takových dobách byli investoři, kteří drželi zlato, schopni úspěšně ochránit své bohatství.

Kde koupit investiční zlato?

Zlato jakožto diverzifikovaná investice se prodává ve formě zlatých mincí a slitků nejvyšší ryzosti, které jsou navíc osvobozeny od DPH. Investiční zlato prodává specializovaný prodejce sídlící v Obecním domě v Praze, který má vždy aktuální cenu zlatých cihliček. Zlato můžete u tohoto prodejce nejen zakoupit, ale i prodat.

Diskuze

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient