Jak zvýšit hodnotu prodávané nemovitosti?

Pokud zrovna plánujete prodej nemovitosti, je ve vašem zájmu, aby byla její hodnota co nejvyšší. To může být někdy obtížné, zejména pokud nemovitost není v nejlepším stavu. Stačí podniknout ale několik kroků, díky kterým docílíte co nejlepšího efektu.

Dejte si záležet na úpravě a případné rekonstrukci interiéru. Pokud je vaše nemovitost v současné době prázdná, zvažte zapůjčení nábytku a dekorativních doplňků. Skvělou volbou je homestaging, díky kterému celý interiér ožije nejenom na fotkách, ale taky při prohlídkách. Takové služby nabízíme i my v RE/MAX Anděl. V případě, že chcete nemovitost prodat i s vybavením, tak si promyslete, jestli starší nábytek v horší kondici spíše neuškodí a neodradí případné zájemce. I s tím si dokážeme poradit.

Hezké fotky nemusí stačit a zájemce by mě mít dobrý pocit i z osobní prohlídky. Proto nepodceňujte pořádný úklid. I když v nemovitosti ještě někdo bydlí, tak by se rozhodně neměly povalovat všude neuspořádané věci. Popřemýšlejte i nad tím, jestli by nebylo vhodné vymalovat všechny místnosti, celý prostor tak může najednou vypadat mnohem lépe. Pokud prodáváte dům, tak se zaměřte i na exteriér. Vylepšit jde i vzhled zahrady, ukliďte nepotřebné nářadí a pamatujte na to, že někdy méně znamená více.

Dejte do pořádku viditelné závady. Vrzající nebo nedovírající dveře, špinavá podlaha, nepříjemný zápach nebo špatně osvětlené místnosti mohou lidi na prohlídce odradit, i když mají všechny tyto problémy jednoduché řešení. Nejde o to zájemci s něčím lhát nebo před ním cokoliv skrývat, ale neudělat špatný první dojem.

Pomůže realitní kancelář a zkušený makléř

Pokud využijete služby profesionálního makléře, dokážete prodat nemovitost za co největší možnou cenu. V realitní kanceláři RE/MAX Anděl prodáváme stovky nemovitostí ročně a díky skvěle sehranému týmu dokážeme hodnotu bytu či domu zvýšit efektivněji, než kdybyste na to byli sami.

I když se to může na první pohled zdát, tak nastavit správnou cenu při prodeji není nic jednoduchého. Makléř dokáže posoudit, zda je očekávání majitelů reálné a jestli například nabídkovou cenu nenasazují zbytečně nízko. Stejně tak má přehled o tom, v jakých cenových relacích se pohybují nemovitosti v okolí.

Před samotným prodejem by měl dům nebo byt ideálně projít inspekcí, o kterou se postará odborník. Ten dokáže zjistit, jestli je nemovitost v pořádku a nehrozí, že se novému majiteli projeví nějaké skryté vady. V takovém případě za tyto nedostatky nese zodpovědnost prodejce, a i zpětně může kupec žádat o snížení sjednané ceny. Se vším vám v RE/MAX Anděl dokážeme poradit a doporučíme i odborníka, který projde nemovitost do nejmenšího detailu.

Diskuze

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient