Jaké prádlo je ideální na letní parné dny?

Jaké prádlo je ideální na letní parné dny? Odpověď je v zásadě jednoduchá. Ideální prádlo na letní parné dny je takové, které umožní pokožce dýchat. Nedráždí ji. Umí termoizolačně pracovat. Netušíte, jaké materiály toto poskytují? To už je větší věda. Nebojte, seznámíme vás se vším. 

Řiďte se heslem „Materials you have to touch“

Základem je spodní prádlo, které je v přímém kontaktu s vaší kůží, a to se týká i intimních partií. Materiál by v podstatě měl být druhou kůží. Přiléhat k ní, to znamená neškrtit, ale ani nebýt volné. Měl by hladit pokožku, nedráždit. Samozřejmě podstatné je složení, a to optimální je na zcela přírodní bázi, aby souznělo s vaší kůží. Až si budete prohlížet nabídku výrobců prádla, soustřeďte se i na jejich přístup k výrobě, prostudujte si, jakou mají filosofii. Například ELKA LOUNGE je firmou, která se řídí heslem „Materials you have to touch“. V podstatě tím chtějí říci, že prádlo vyrobené podle této filosofie je kouskem, kterého se chcete dotýkat. Firma smýšlí lokálně a eticky od roku 2008 a nabízí tak to jediné prádlo, které si s vámi zaslouží být celý den.

Ideální dámské a pánské spodní prádlo

Při výrobě se myslí skutečně na vše, můžete si být jistí, že i ta poslední nitka je vyrobena podle právě zmíněné filosofie. Dámské spodní prádlo tak nabízí to jedinečnou kombinaci udržitelnosti a prospěšnosti vašemu zdraví. Co to znamená v praxi? ELKA LOUNGE si vybírá ty dodavatele, z 80 % lokální firmy, jež splňují přísně etické parametry (mají certifikáty, nejkratší uhlíkovou stopu atd.). Mezi nejvyužívanější materiály patří prémiový Micromodal, bavlněný satén, bambus a 100% biobavlna. Nebojí se ovšem ani nejnovějších trendů, což se odráží i v ekologii. Základními materiály to ovšem nekončí. I na potisky využívají přírodní barviva. Z bavlny jsou cedulky a ani na knoflíky se nezapomnělo, zde využívají corozo (materiál vytvářený ze semen, podobně pevný jako je plast). Nezbytný je i precizní střih, aby prádlo sedělo a bylo plně funkční. To samozřejmě platí i pro pánské spodní prádlo, protože i u mužů záleží na nositelnosti a pohodlnosti.

Optimální dámské podprsenky, pánské trenýrky a boxerky

Ryzí přírodnost materiálu vám poskytne nejen souznění s kůží, přírodní prvky „žijí“ oproti umělotinám, jako je polyester apod. To samozřejmě platí pro spodní prádlo, jako jsou pánské trenýrky. Nebo také jde o pánské boxerky. Proto třeba bavlna má skvělé termoizolační vlastnosti. V létě dokáže udržovat optimální teplotu těla, takže se méně potíte, v zimě naopak udržuje teplo. Takové prádlo by mělo být must have vašeho šatníku.

Co dalšího byste mohli okem posoudit? Mrkněte na zboží, jestli není vyrobené z mnoha prvků, které nejdou recyklovat, často se skrývají v drobnostech – šňůrky, druky, gumy, umělé cedulky, odznáčky či příměsi jako elastan, nylon atd. Přírodní materiály, precizní střihy. To je základ, od kterého se odrazíte, až si budete vybírat ideální spodní prádlo pro vás.

Diskuze

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient