Jak přežít svalové křeče?

O tom, jak důležitý je dostatečný příjem minerálů, zřejmě víte. Například nedostatek hořčíku může vyústit až v hypoglykémii. Příjemné však nejsou ani svalové křeče, které mnohé z nás budí ze spaní. A každý, kdo svalovou křeč kdy zažil, potvrdí, že rozhodně není, o co stát. Řešení přitom většinou bývá jednoduché, a to začít tělu tento minerál dodávat! 

Nedostatek hořčíku se také projevuje nechutenstvím, nutkáním na zvracení, slabostí, úzkostí, nespavostí, rychlým nebo nepravidelným bušením srdce. Je-li to i váš případ a problémem je právě deficien ce hořčíku, zřejmě vám lékař doporučil začít hořčík tělu dodávat. 

Přirozené zdroje hořčíku

Hořčík najdeme v listové zelenině, celozrnné mouce, obilovinách a výrobcích z nich, mléku, vejcích, mase, ořeších (zejména arašídech), luštěninách a měkkýších. Dobrým zdrojem hořčíku je také minerální voda Magnézie. K tomu, abyste svému tělu dodali doporučovanou denní dávku, však musíte vypít minimálně dva litry denně. Doporučit lze i kvalitní doplňky stravy, a to v množství doporučené denní dávky, která je u mužů mezi 400 až 420 mg a 320 až 360 mg u žen.

Vnitřní i vnější užívání

Novinkou pro vás zřejmě bude, že hořčík nemusíte přijímat jen vnitřně, tedy orálně, ale také jej můžete aplikovat přímo na kůži (transdermálně), například pro zmírnění bolestí svalů po sportovním výkonu. K tomuto účelu je vhodný vysoce koncentrovaný hořčíkový olej ve spreji z portfolia renomované německé značky Woldo Health, která trh zásobuje jedněmi z nejkvalitnějších doplňků stravy vůbec.

Přípravky na čistě přírodní bázi 

Přípravky značky Woldo Health jsou vyráběny bez chemického a tepelného ošetření a testovány pouze na území Německa, a tudíž za nimi stojí pověstná německá kvalita. Konkrétně její hořčíkový olej pochází z čistě přírodního zdroje Zechstein z bývalých 250 milionů let starých moří. Pouhých pět mililitrů přípravku obsahuje 508 gramů hořčíku, což je více, než je doporučené denní množství pro dospělého muže. Kapku tohoto vysoce koncentrovaného roztoku chloridu hořečnatého si však můžete přidat i do koupele či lázně na nohy. Čistý chlorid v kombinaci s přírodními přísadami má své místo i v péči o pleť.

Informujte se

Pokud uvažujete o tom, že byste hořčíkový olej vyzkoušeli, neměly by vaší pozornosti uniknout dva důležité odkazy – hořčíkový olej zkušenosti, na němž najdete recenze uživatelů, kteří přípravek již vyzkoušeli, a hořčíkový olej použití, kde se zase dozvíte vše, co se do tohoto článku nevešlo. A olej si na stejném odkazu můžete i objednat. 

Diskuze

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient