Jak být úspěšný při nákupu auta od soukromé osoby?

Pořídit si nové auto je sice krásné, ale zřejmě víte, jak výrazně ztrácí na hodnotě vlastně už ve chvíli, kdy s ním opustíte autosalon. Kupovat nové vozy se vlastně ani moc nevyplatí, spousta Čechů proto hledá raději auto v bazaru, případně na inzerát. Pokud se vás týká ta druhá varianta, měli byste být obezřetní.

Ani u soukromé osoby, ani u autobazaru nemáte 100% jistotu, co kupujete. Vždycky je to trochu risk, musíte doufat, že nakupujete od slušné osoby, která vás nechce podvést. Proti jednomu se však ubránit můžete – proti tomu, aby vám za pár týdnů vaše nově pořízené auto sebral exekutor.

Exekutor může sáhnout i po prodaném majetku

Lidé v těžké situaci, na něž je uvalena exekuce, se často snaží získat finanční prostředky různými způsoby. Jedním z nich může být právě i prodej automobilu. Když ho prodají za hotové peníze na ruku, tedy neexistuje žádný důkaz o příchodu sumy na bankovní účet apod., exekutor se o nich nemusí dozvědět – je to pro ně lákavé.

Exekutor se však časem dopátrá situace a v takové chvíli může auto vzít i vám, novým majitelům. Že jste za něj poctivě zaplatili, ho zajímat nebude. Jak tomuhle předejít? Nahlédněte do Centrální evidence exekucí a ověřte si, od koho nakupujte!

Prohlédněte si rejstřík exekucí online

Rejstřík exekucí je dostupný online, není tedy třeba nikam chodit. Zaplatíte 218 Kč, protože nahlédnutí do tohoto rejstříku je zpoplatněné. Co jsou ale dvě stovky proti výše popsané situaci, jež by vás připravila o desetitisíce či statisíce?

Pro nahlédnutí do rejstříku exekucí potřebujete znát pouze jméno, příjmení a datum narození dané osoby, firmy lze vyhledávat také podle IČO. Po zadání údajů a zaplacení se ihned dozvíte, zda na daného člověka je, či není uvalena exekuce. V případě kladné odpovědi zjistíte i detaily, například o jakou částku se jedná.

Důvěřujte, ale prověřujte. Do rejstříku exekucí nahlédnete online přes Exekuceinfo.cz.

Diskuze

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient