Jak být úspěšný v time managementu? Pořiďte si diář!

Také se nestačíte divit, kolik toho spousta lidí stíhá? Mají rozjetou skvělou kariéru, vybudovali si spokojenou rodinu, věnují se pestrému portfoliu koníčků, a ještě sportují. Jak je tohle možné? Pravděpodobně prostě umí dobře nakládat se svým časem.

Není v tom žádná magie, každý z nás dostává denně 24 hodin času. Je jen na nás, jak je využijeme. A využít čas na maximum nám může pomoci například plánovací diář.

Do papírového diáře se lépe zapisuje

Proč si pořizovat klasický týdenní diář, když máte kalendář v telefonu a na počítači? Protože ten papírový má řadu výhod. Například se mu nikdy nevybijí baterky. Zapisování do něj je také mnohem snazší. Nemusíte se trápit s digitálními technologiemi, prostě vezmete do ruky tužku. Ke svým zápisům přidáte obrázek či poznámku, diář umožňuje ztvárnit cokoliv. V plánovacích aplikacích jste naproti tomu omezení jejich funkcionalitou.

Fyzické odškrtávání přináší uspokojení

Je taky vědecky dokázáno, že co si zapíšete ručně, lépe si zapamatujete. Uloží se vám to do mozku. A stejně tak vám přinese lepší uspokojení, když si na konci dne odškrtnete splněné povinnosti. Pořiďte si denní diář a udělejte si každodenní rituál – večer zhodnoťte, co jste splnili, a pečlivě si to odškrtněte.

Diář nemusí být obrovský

Zní to všechno hezky, ale přijde vám komplikované s sebou nosit diář? Pořiďte si malý diář A6, ten není o moc větší než současné telefony. Pokud se ale vyjadřujete obsáhle, rádi si ke všemu píšete poznámky či zapisujete myšlenky, možná by vám přišel vhod spíš diář A5, ten nabídne více prostoru.

Mimochodem, vůbec není třeba čekat na začátek dalšího roku. Pořiďte si nyní diář na rok 2022, nevadí, že ho začnete vyplňovat od půlky. Neodkládejte to. Podívejte se například na nabídku firmy Helma365, jejíž doménou je výroba diářů a kalendářů. Ročně jich vyrobí přes 6 milionů a míří do 20 evropských zemí.

Diskuze

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient