Jak být úspěšný v investicích do zlata a drahých kovů

Kdo chce v dnešní době úspěšně investovat, sází na zlato. Krize, jakou přinesl koronavirus a koronavirová omezení, ale i extrémně nízké až nulové úroky, nahrávají právě investicím do zlata. Cena zlata roste, dnes má za sebou nový rekord a je nejdražší ve své historii.

Zlato nikoho, kdo mu dal za posledních 20 let svoji důvěru, nezklamalo. Dnes dokonce cena zlata překonala další mezník a rovněž rekord z 27. 7. 2020. Cena zlata překročila 2000 USD za unci. Nakupujte též, odborníci si myslí, že cena poroste dál. Navíc, pokud oslabí česká koruna, ze dne na den zaplatíte za kilogram zlata o 50 000 Kč více. Otálet s nákupem zlata se nevyplácí.

Zlato by nemělo v žádné investičním portfoliu chybět

Proč se zamilovat do zlata? Je jistotou, pokud jde o zachování hodnoty majetku, ale též co se týče zúročení úspor. Když se vrátíme k datu 27. 7. 2020, kdy byl překonán rekord zlata z roku 2011, dosahovala cena zlata 1945 USD za unci. Jestliže jste zlato nakoupili o deset let dříve, museli jste do kilogramu zlata investovat 778 220 Kč. Jenomže k 27. 7. 2020 jste jej mohli prodat za 1 443 342 Kč. Našli se i obchodníci, kteří vykupovali za 1 498 137 Kč. S dnešním rekordem byste vydělali ještě více. Jenomže dnes se zlato spíše nakupuje, než prodává.

K nákupům zlata se vrátila i Česká národní banka. Ta byla, pokud jde o nákupy zlata, zdrženlivá, ale před pár týdny nakoupila 1,2 tuny zlata. Nakoupila včas. Dnes by za troyskou unci (cca 31,1 gramu) zaplatila již 44 400 Kč.

Co potřebuje každý investor do zlata vědět?

Pokud to s investicemi do zlata myslíte vážně, potřebujete vědět tři věci. Co to investiční zlato je, jaké značky investičního zlata je vhodné nakoupit a kde je koupit. Investičním zlatem jsou pouze zlaté investiční slitky (tedy zlaté cihly) a investiční zlaté mince. Nekupujte akcie zlato těžících firem, neutrácejte za numismatické sbírkové mince, ani za zlaté šperky. Uznávanými značkami zlatých slitků jsou švýcarské zlaté slitky PAMP, Argor Heraeus a Valcambi. Pokud jde o zlaté investiční mince, vsaďte na rakouské zlaté mince Wiener Philharmoniker, na australské klokany či na kanadské zlaté investiční mince charakteristické designem s javorovým listem. Investiční zlato nakupte ve specializované prodejně v pražském Obecním domě. Se znalostí těchto třech věcí se můžete stát úspěšným investorem do zlata.

Diskuze

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient