Klidně buďte ten nejchytřejší v místnosti

Počítačový vizionář Michael Dell během svého projevu na texaské univerzitě v roce 2003 řekl: „Pokuste se být nikdy nejchytřejší osobou v místnosti. A pokud ano, doporučuji vám pozvat chytřejší lidi … nebo najít jinou místnost. “ Parafrázoval tak větu, která je připisována Albertu Einsteinovi a ještě asi desítce dalších osobností a motivačních řečníků. Pravděpodobně jste tak různé iterace této fráze slyšeli i vy. Možná vás motivovalo k tomu, abyste tvrdě pracovali na hledání různých skupin a sítí, abyste potkali nové lidi. Možná jste pozvali další chytré lidi, aby se připojili do vaší mastermind skupinky, abyste se mohli profesionálně učit a postupovat.

Abyste se mohli rozvíjet, určitě musíte být zvědaví, toužit po tom, co bude dál, a jít si za tím. Můžete to udělat hledáním nových místností, kde jsou více inteligentní lidé, od kterých se můžete poučit. Otevřete vstup do těchto místností, abyste se mohli přizpůsobit, poučit a vzdorovat zavedeným zvykům, kterými jste omezováni a svazováni.

Jinými slovy, nebýt nejchytřejší osobou v místnosti je skvělé, protože se můžete učit.

Ale co když vstoupíte do místnosti a ostatním lidem, kteří by tam mohli být, by se mohli těžit z učení své odborné znalosti o předmětu? Co když informace, které sdílíte, jsou skutečně jedinečné, výkonné a vytvářejí pro ně hodnotu? Chcete-li si vytvořit svou osobní značku a rozvíjet nové podnikání, je důležité rozlišovat … „nejchytřejší člověk v místnosti“…. Jste gatekeeper informací, které by chtěli vědět, ale nevíte, jak k nim získat přístup. Máte zkušenosti, příběhy o neúspěchu a úspěchu a postupy, které je mohou přivést do požadovaného stavu. Máte kousek skládačky, který je posune dále po cestě k osobnímu znovuobjevení.

Být nejchytřejší osobou v místnosti je skvělé, protože můžete učit.

Ve stejné řeči z roku 2003 Michael Dell také řekl: „Všichni jsme si navzájem dary a můj vlastní růst jako vůdce mi znovu a znovu ukázal, že ty nejpřínosnější zážitky pocházejí z mých vztahů.“

Bez ohledu na místnost, ve které se nacházíte, zůstaňte zaměřeni na budování smysluplných vztahů. K dosažení mise vašeho života je třeba plánování, přijetí opatření, čas na reflexi a poučení se z bytí a ne být nejchytřejší osobou v místnosti.

Jeden druhému jsme darem.

Proto hned dneska povzbuďte někoho, koho znáte, k tomu, aby byl právě on tou nejchytřejší osobou v místnosti.

Inspired by Michael Sseaver

2 názory na “Klidně buďte ten nejchytřejší v místnosti”

  1. Já se řídím trochu jiným heslem: „Když zjistíš, že jsi v místnosti nejchytřejší, je to důvod odejít jinam.“

  2. O tom take clanek pise, na druhou stranu pripousti, ze kdyby to bylo vseobecne pravidlo, tak by se ostatni nikdy nic nenaucili:)

Diskuze

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient