Jak úspěšně postavit terasu?

Máte velkou zahradu a nevíte co si s ní pořádně počít? V tom případě byste měli začít minimálně stavbou terasy. Jedná se o relativně jednoduchou záležitost, která váš pozemek zásadním způsobem obohatí a také navýší jeho cenu. Stačí si už jen vybrat vhodný materiál.

Jaký zvolit materiál?

Terasy mohou mít celou řadu podob. Běžně se staví jak z přírodního kamene, tak třeba i z betonu. Oba tyto materiály se mohou pyšnit velmi dobrou odolností, potažmo příjemnými vizuálními vlastnostmi. Nicméně studí, takže chodit po nich naboso znamená riskovat nachlazení i v létě.

Proto je lepší zvolit si raději dřevo. To je sice náchylnější k poškození a je tudíž nezbytné ho v pravidelných intervalech ošetřovat, avšak po vizuální stránce nemá konkurenci. Navíc z něj sálá teplo, což oceníte hlavně ve chvílích, kdy se po něm budete procházet neobutí. 

Co bude potřeba ke stavbě?

Terasu si samozřejmě můžete nechat postavit. Je to ideální řešení, zvláště pokud nemáte žádné zkušenosti. Na druhou stranu skutečně se nejedná o nic extra složitého a s dobrým parťákem dokážete zvládnout ledacos i bez předchozích zkušeností. 

Hlavní je si sehnat vhodné nářadí a další nezbytné doplňky, na které řada stavitelů-nováčků zapomíná. Pro stavbu dřevěné terasy jsou třeba velice důležité distanční podložky. Bez nich nebudou jednotlivé dílce správně dýchat a tím pádem mohou začít vlhnout. A vlhkost se dřevem nejsou dobří kamarádi, jelikož zde hrozí nebezpečí vzniku hniloby.

Velmi důležité jsou také rektifikační terče. Jde o pomůcku, jenž má zajistit, aby byla podlaha terasy v maximální rovině. Nepoužívá se pouze u velmi svažitých terénů, ale také i v případě menší kopečků. 

Rovněž byste neměli zapomenout nakoupit ani nerezové vruty různých velikostí. Právě s nimi budete spojovat jednotlivé části terasy dohromady. Ty, stejně jako i výše zmíněné nástroje lze koupit třeba v obchodě Gardina.cz.

Diskuze

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient