5 způsobů, jak si udržet motivaci k tréninkům

Stačí pár dní během kterých jste se naučili novou sportovní disciplínu a v této fázi ještě úplně chápete když vám někdo řekne, že je důležité se na sportování naučit pravidelně chodit. Postupem času však mnozí z nás k tréninkům přestávají docházet a často jim tento zvyk úplně vypadne z života. Jak tomu předejít? Následuje pět tipů, jak si udržet motivaci k tréninkům.

1. Najděte si svůj typ tréninku

Prvním krokem k tomu, abyste se naučili pravidelně sportovat, je najít si styl tréninku, který vám opravdu sedne. Praktikovat sport, který vás naplňuje pozitivní energií, bude pro vás mnohem jednodušší a pohodlnější.

Jak si vybrat ten nejlepší styl tréninku?

Vyberte si takovou aktivitu, kterou si můžete načasovat kdykoliv včetně během pracovního dne. Zapojte do sportování přátele a toto spojte se zábavou nebo koníčky. Pokud i zvolený styl tréninku nesplní vaše očekávání, zkuste vymyslet novou kombinaci a přizpůsobit jí svým potřebám a zájmům.

2. Najděte si spoluhráče nebo trenéra

Můžete být opravdu motivovaní k tréninku sami, ale často pomáhá být součástí týmu nebo si najmout trenéra. Najděte si lidi, kteří mohou podpořit vaše snahy sportovat pravidelně.

Co když nenajdu nikoho, kdo by se mnou chtěl trénovat?

Existují různé sportovní kluby a organizace, které pořádají sportovní akce s otevřenými dveřmi. Připojte se a poznejte nové lidi, kteří se dají k tréninkům zapojit. Stále se můžete ptát svých známých, jestli by s vámi nechtěli zkusit sport i oni.

3. Vytvořte si tréninkový plán

Napište si tréninkový plán, který bude pro vás reálný a mnohokrát ho použijte. Nejlepší je určit si cíle založené na výkonu. Nenastavujte si příliš vysokou laťku a věřte v malé úspěchy.

Co když se nedokáži držet svého plánu?

Přizpůsobte si tréninkový plán. Pokud mám sportovní trénink k něčemu motivovat, pak tím bude zlepšení výkonů.
Pokud bude trénink příliš dlouhý nebo příliš náročný na vaše možnosti, rozmělněte ho na kratší časové úseky nebo snižte náročnost.

4. Motivujte se vaší oblíbenou hudbou

Pokud máte rádi hudbu, poslouchejte ji během sportování. Dobře vybraná hudba dokáže zvýšit vaši energii a chuť sportovat.

Jakou hudbu si vybrat?

Vybrat si můžete jakoukoliv hudbu, která vám dává energii. Pokud tedy rádi posloucháte rockovou hudbu, není to jediná varianta. Někteří lidé třeba sportují raději s takzvanými „zenovými“ nahrávkami, nebo s nějakou formou klidné hudby.

5. Využijte technologii pro sledování svých výkonů

Zkuste si pořídit sportovní hodinky nebo aplikaci na svůj mobil a sledujte sví dosažené výkony. Berte si na pomoc statistiky, a postupem času – vaše výkony budou rostou.

Co když se mi nechce všechny tyto věci instalovat?

Vybrat si můžete i běžné sportovní oblečení, hodinky a podobnou výbavu. Vybírejte si takový typ sportování, který od vás nebude vyžadovat žádnou měřící technologii. Například běh nevyžaduje nic jiného než vhodné oblečení a obuv k tomu.

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient