Jak úspěšně řídit firmu na dálku

Jak řídit firmu na dálku? Díky sdílení dat a programů mohou dnes vaši zaměstnanci pohodlně pracovat odkudkoliv.

Data a práce se specializovaným softwarem dnes hrají klíčovou roli v téměř jakémkoliv podnikání. Od trendu a konkurenční výhody se jejich význam změnil v naprostou nutnost. Pro menší a středně veliké podniky je však jejich správa velikou výzvou. Na rozdíl od gigantických společnosti si nemohou dovolit vlastnit a vyvíjet vlastní databáze, servery a programy. Cestou je tak využití služby třetích stran.

Přístup k datům odkudkoliv

Pořídit si kancelář v cloudu je velmi výhodné řešení. Jediné, co k tomu, aby všichni zaměstnanci ve firmě měli přístup ke všem potřebným datům a programům stačí, je internetové připojení. Žádné instalování složitých programů, žádné stahování objemných dat. To vše se nachází na vzdálených serverech. Je tak úplně jedno, jestli zaměstnanci sedí ve společné kanceláři, nebo pracují na home office.

Podstatou takového řešení je sdílení dat a softwaru. Počínaje sdílenými kalendáři, přes vzdálený přístup k pracovnímu e-mailu, dokumenty, na nichž může pracovat více lidí najednou, až po licence specializovaných programů. To vše vyžaduje sdílení dat, tedy exchange online. U všech těchto příkladů je možné individuálně nastavovat přístupová oprávnění. Všechna data, která se nachází na vzdálených serverech, jsou bezpečně chráněna.

Spravujte své účetnictví online

Typickým softwarem, který každý zaměstnanec pro svoji práci potřebuje, je balíček programů Microsoft Office 365. Je přístupný z všech zařízení (PC, mobilní telefon, tablet) a nevyžaduje žádnou instalaci. Dalším typickým programem, který se v rámci kanceláře v cloudu používá, je některý z účetních programů, například Pohoda. Daňové účetnictví online je velmi výhodné pro firmy s externí účetní. Ta díky tomuto sdílení dat nemusí fyzicky vůbec docházet do vaší kanceláře. Nebo naopak, pokud vaše firma disponuje více účetními, mohou souběžně pracovat se stejnými daty. Nahlédnout do online účetnictví může odkudkoliv i vedení firmy. Na serverech jsou k dispozici všechna data včetně archivu dokumentů (objednávky, faktury a další).

iPodnik je řešením i pro malé podnikatele

Cílem řešení s uložením dat a programů na vzdálený server je zefektivnit práci celé firmy, zjednodušit ji všem zaměstnancům a připravit pohodlné pracovní prostředí. Jednotný systém se všemi daty na jednom místě výrazně zrychluje interní komunikaci.

Online kancelář, již nabízí společnost iPodnik, který se svým webem http://www.ipodnik.cz mimo jiné získal v soutěži WebTop100 ocenění za nejlepší web v oblasti IT, přináší i velké finanční úspory. Není nutné platit servery, licence programů na velké množství pracovních stanic ani IT specialisty, kteří se vývojem a správou podobných systémů zabývají ve velkých firmách. Díky této hostované službě se tak na vlnu sdíleného online pracovního prostředí mohou připojit i menší a střední podniky.

Diskuze

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient