Jak nalézt motivaci ke změně a dosáhnout svých cílů?

Věříme, že k dosažení cílů potřebujeme více sebekontroly a vzdorovat své vůli. Ale skutečnost je taková, že potřebujeme najít motivaci, která nás pohání vpřed a nenechá nás sklouznout z cesty k úspěchu. Jak můžeme najít motivaci, která bude silná a trvalá? Jak můžeme udržet a posílit svoji motivaci ke změně?

Myslete pozitivně a zaměřte se na výhody

Myslíte si, že dosažení cílů je pro vás nemožné a je to příliš složité? Změňte své myšlení a zaměřte se na pozitivní stránku toho, co dosáhnete, pokud cíl dosáhnete. Zaměřte se na všechny výhody, které k dosažení cíle vedou. Srovnávání výhod s aktuálními výzvami vám dá přehled o tom, co potřebujete udělat, abyste se posunuli blíž k vašemu cíli.

Proč musím řešit změnu, kterou nechci?

Čím dříve začnete řešit změnu, tím rychleji dosáhnete svého cíle a budete uvolnění.

Jak si mohu být jisti, že svůj cíl dosáhnu?

Soustřeďte se na výhody, které od překonání překážek a nástrah získáte – uvolnění, spokojenost, a uspokojení z úspěchu.

Jaký mám smysl v tom pátrat a něco měnit?

Cíl lze snáze dosáhnout, pokud se zaměříte na svůj vnitřní motiv než na vnější podmínky. Změna vede k růstu a rozvoji osobnosti.

Just do it – Jděte do toho!

Najděte způsob, jak se začít „snažit“ úsilím. Není to o úsilí, ale o akci. Proč trávit hodiny hledáním motivace, když můžete prostě jít do toho? Motivace přichází, když jste v pohybu, když konáte. Jakmile začnete, vytvoříte si návyky a úspěšnější přístup k dosažení cílů.

Jak můžu najít iniciativu a dostat se do akce?

Způsob, jak najít iniciativu, je začít s menšími cíli a dále pracovat na svých schopnostech. Pomůže vám to najít sílu i na větší projekty.

Co když mám strach z neúspěchu?

Nenechte se odradit strachem z neúspěchu. Zkuste přemýšlet pozitivně a zaměřte se na to, co od každého úsilí získáte.

Kam směřovat, pokud nevím, kudy se vydat?

Zkuste vždy zahájit s malou přijatelnou akcí, a postupně rozšiřujte svůj rozhled. Nežijte v oblasti zóny komfortu, setkávejte se s lidmi mimo vaši oblast pohodlnosti a najděte pozitivní motivaci, která vás posune kupředu.

Nebojte se žádat o pomoc a podporu

Není ostuda žádat o pomoc a podporu v cestě k dosažení cíle. Můžete se poradit s mentory, svými blízkými nebo hledat podněty od lidí s podobnými zájmy. Podpora a ocenění vašich úspěchů vás posílí a vylepší vaši motivaci.

Kde hledat pomoc a podporu?

Pomoc a podporu můžete najít v rodině, mezi přáteli, v komunitě nebo navštívit kouče/mentora.

Co když nechci nikoho obtěžovat a najít podporu je tak těžké?

Pamatujte si, že každý byl někdy v takové situaci jako vy. Zvažte úžasnost, kterou můžete najít pomocí podoby od druhých, které by Vás mohli ovlivnit k lepšímu životu.

Co když mě ostatní s mým přáním neberou vážně?

Nezáleží na tom, co si myslí ostatní. Důležité je, že vy víte, o co usilujete. Vytrvejte a naslouchejte svému nitru, co se snaží říci.

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient